Це не просто якийсь перелік правил, якого всі повинні дотримуватись, а основні принципи взаємодії між співробітниками, фундаментальні переконання, які мають бути близькими і зрозумілими для кожного. Це те, що всіх об’єднує задля досягнення спільної мети й допомагає побудувати справді міцну команду. Токсична робоча атмосфера викликає розгубленість працівників. Вони не усвідомлюють чітко, які мають обов’язки, за що відповідають та яким шляхом прямує компанія. Така ситуація часто виникає через брак довіри, відсутність спілкування та внутрішні конфлікти.
Тому уся комунікація з вашого боку має відбуватись через м’яке пояснення. Навіть якщо рішення за вами, і воно не подобається команді, завжди варто пояснити переваги, чому зараз необхідно вчинити саме так. Також тримайте працівників у курсі ваших дій та планів, так вони почуватимуться безпечніше і прогнозованіше. Сьогодні на посаді адміністратора регіонального офісу я відповідаю за доброзичливу атмосферу, щоб кожен новачок відчув себе потрібним і важливим для компанії. Власне, така атмосфера і є важливою частиною гарною корпоративної культури.
Страх Працівників Привертати До Себе Увагу
Навіть якщо ідеї від команди здаються абсурдними, намагайтеся ніколи не говорити одразу «ні». Можливо, наступна ідея буде дійсно крута, але до вас з нею не прийдуть через страх відмови. Відкидати нелогічні ідеї можна м’яко, а класним давати простір для реалізації.
Його метою є колективне уточнення мети діяльності колективу, збір, аналіз та узагальнення інформації, визначення завдань, з огляду на їх корисність та посильність щодо виконання. Важливо, щоб на цьому етапі кожен висловив свою думку, обміркувавши пропозиції товаришів. Керівник резюмує усі пропозиції, формулює спільну думку. Поділ колективу на міні-колективи (творчі групи, екіпажі, бригади, ланки тощо).
Додати Коментар
Корпоративи можна проводити двічі на рік — зимовий та літній. На них можна зібратись усією командою, відпочити, ближче познайомитись, якщо команда велика. Можна усім разом піти на арттерапію або ж запросити цікавого спікера й разом послухати. Використовуйте для цього посадові вказівки, в яких чітко прописані обов’язки працівників. Можна також встановити стандарти та цілі роботи, щоб кожен член колективу розумів, чого потрібно прагнути. Слід підкреслити, що здорова психологічна атмосфера не дається колективу кимось і за щось.
Загалом, ми всі хочемо працювати з людьми, з якими спілкуємося легко і з задоволенням. У нелегкій справі пошуку крота, американські спеціалісти почали приділяти пильну увагу не лише відхиленням у поведінці, а й моральному стану персоналу. Згідно зі статистикою, 97% майбутніх інсайдерів привертали увагу керівництва задовго до інциденту. Найчастіше вони мали проблеми з дисципліною, дотриманням розпорядку дня, і навіть конфлікти з колегами. Для більшості українців вкрай важлива сприятлива обстановка на роботі. Варто відзначити, що в гарній емоційній атмосфері ефективність праці у більшості випадків виростає наполовину.
- Важко не відчути себе, як вдома, коли працюєш у комфортній квартирі в дуже маленькому колективі з максимально неформальним спілкуванням.
- При наявності сприятливої емоційної атмосфери в колективі ефективність праці у більшості випадків (39%) виростає наполовину.
- За таких обставин люди страждатимуть, відчуватимуть брак енергії, втрачатимуть інтерес до життя та роботи, ба більше, навіть здоров’я.
- Варто приділяти велику увагу навчанню менеджменту, оскільки тімлід – це людина, яка відіграє чи не найважливішу роль у комфортній роботі його команди.
- Компанія «Чистий Погляд» є одним із лідерів клінінгових послуг в Україні.
Ніхто не хоче напартачити на роботі, але хоч-не-хоч, та промахи інколи трапляються у кожного, адже не помиляється лише той, хто нічого не робить. Негатив має здатність активізувати й підживлювати загальну похмуру атмосферу в колективі. І що ще гірше — заважати працівникам виконувати свою роботу, знижувати продуктивність.
Важливим чинником навчальних досягнень учнів та формування у них позитивного ставлення до навчання є середовище, у якому вони перебувають. Крім здібностей, рівня інтелекту дитини, навчання, розвиток і успіх учня залежить і від того, у якій психологічній атмосфері відбувається процес здобуття знань. Адже у школі учень не лише одержує знання, а й взаємодіє з однокласниками і вчителями. І одним з основних чинників, що впливають на ставлення до навчання, є психологічна атмосфера у школі і класі. Якщо корпоративні цінності реально працюють, варто довіряти працівникам і не обмежувати їх. Лояльність компанії породжує лояльність працівників.
Ознак Того, Що У Вашій Компанії Панує Токсична Атмосфера
Пам’ятайте, якщо ваші співробітники стануть більш щасливими та менш напруженими, це підвищить їхню продуктивність. Якщо всі процеси адаптації працюють як задумано, колеги співпрацюють і підтримують новачка, то у людини формується відчуття, що ось вона — робота мрії! Адже якщо так зустрічають новачка, є така структура і підхід, то так працює і вся організація. Способи взаємодії та процеси — це не тільки про забезпечення зручності користування, а й про ефективність людей і бізнесу в цілому.
Один із способів досягти цього — надати їм повний контроль за виконанням своїх завдань. Щоб таких ситуацій було якнайменше, прислухайтесь до думки людей і цікавтесь їхньою точкою зору. Крім того, переконайтесь, що співробітники максимально залучені до прийняття рішень, особливо якщо ці рішення зачіпають їх інтереси. На думку експертів з кадрової політики, підтримка здорового балансу між роботою та особистим життям – це ключ до створення здорової робочої обстановки. Крім того, такий підхід знижує загальний стрес і допомагає запобігти вигоранню на роботі.
На цьому етапі з’явились побоювання, що ми можемо або втратити дружні відносини та легкість, або навпаки – контроль над ситуацією. І от сьогодні, коли команда зросла до понад eighty осіб, можу впевнено стверджувати, що нам це вдалось. Ось кілька лайфхаків, які допомагають підтримувати неформальну атмосферу, не забуваючи про субординацію.
Перший – індивідуальне поведінка працівника на різних ділянках часу. Другий – порівняльне вивчення поведінки працівників із подібними посадовими обов’язками. Усі індивідуальні питання, зауваження, невдоволення як в одну, так і в іншу сторону, краще обговорювати на персональних зустрічах або зустрічах за конкретними напрямами. На загальних зборах розв’язувати питання окремого напряму буде неактуально для інших та витрачатиме час людей. У цьому плані ключовими факторами залишаються — прозорість і відкритий діалог, які дозволяють не замовчувати проблеми і та гасити негативні емоції.
Працівники не отримують зворотний зв’язок, або отримують лише у вигляді критичних зауважень. Подібні проблеми ускладнюють співпрацю членів команди, тому проєкти, зустрічі та взаємини часто сходять з колії. І якщо на цьому місці працює «правильна» людина, то вона часто допомагає ту саму доброзичливу і комфортну атмосферу створити спочатку, викликаючи довіру і бажання звертатися з будь-яких питань. Практика показує, що співробітники, яким подобається робота, показують набагато кращі результати, ніж ті, хто ходить на роботу лише за зарплатою. Керівнику не варто ігнорувати своїх працівників саме з цієї причини. Варто також враховувати, що висока зарплата і перспективи кар’єрного росту не обов’язково змусять людину залишитись у вашій компанії.
Як наслідок – конфліктна ситуація в класі, агресивна поведінка, та негативне ставлення до навчання. Він визначається настроями людей, їх душевними переживаннями і хвилюваннями, ставленням один до одного, до роботи, до оточуючих подій. Особливий нюанс в тому, що команда має справді поділяти цінності, а не просто випадково натрапляти на них на корпоративному сайті, тому що так заведено.
Для 59% українців сприятлива обстановка в колективі вкрай важлива, для 40% опитаних вона бажана, але не необхідна, і тільки один українець із ста не зверне на мікроклімат у колективі ані найменшої уваги. Існування офісних чуток, коли їх зовсім трохи, — це абсолютно нормальне явище. Але коли кожен робочий день нагадує реаліті-шоу, співробітники не спілкуються відверто, шепочуться, кидають недоброзичливі погляди https://deveducation.com/ та зауваження, то з цим вже потрібно щось робити. Однак для багатьох імовірність зробити щось не так, критикувати, проявляти ініціативу — це чи не найбільший страх, бо в компанії панує загрозлива атмосфера, тут карають за невдачі або власну думку. У цьому є частка правди, але надмірний контроль дає швидше зворотний ефект. Тобто щоби співробітники відчували себе повноцінними, роботодавець повинен їм довіряти.
І немає різниці, в чому полягає кінцевий результат – у грошах або в соціальній активності вашої команди, наші поради будуть корисними всім. Кожна справа має свою стрижневу спрямованість, згідно з якою всі КТС класифікують на організаційні, суспільні, пізнавальні, трудові, художньо-естетичні, спортивно-оздоровчі. Кожну колективну творчу справу очолює рада, чисельність якої залежить від масштабів і характеру роботи.
Так, ви можете залучити співробітників у культуру компанії, запропонувавши навчання безпечній поведінці робочому місці, у разі сексуальних домагань. Для формування культури інновацій і зростання виробництва дуже важливо не боятися йти на ризик. Заохочення такого підходу робить людей більш схильними до творчого мислення та пошуку нових можливостей.
Наприклад, це можна робити за підсумками місяця або кварталу. Якщо справи йдуть добре, буде привід порадіти разом, якщо не дуже – спільно попрацювати над поліпшенням ситуації. В будь-якому випадку спільні переживання об’єднують. Згідно з результатами нещодавнього онлайн-опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, 89% респондентів стверджують, що дружня атмосфера в колективі таки суттєвий фактор продуктивної роботи. Кожен шостий респондент зазначає, що керівництво компаній, в яких вони працюють, схвально ставиться до ініціативи облаштовувати робочі місця на свій розсуд.
Адже лише для 10% опитаних атмосфера в установі чи компанії та особливості взаємодії її співробітників не мають особливого значення. Проте 74% вказують, що роботодавцю все одно, за яким столом сидить підлеглий. Головне, щоб співробітники якісно й продуктивно працювали. І тільки 7% опитаних відзначили, що їм не дозволяють облаштовувати свої робочі місця особистими речами і будь-якими сторонніми предметами. Зокрема, це може бути обумовлено специфічним дизайном приміщення або тим, що сторонні предмети на робочому столі можуть відволікати співробітників і заважати сконцентруватися на роботі. Компанія «Чистий Погляд» є одним із лідерів клінінгових послуг в Україні.
При наявності сприятливої емоційної атмосфери в колективі ефективність праці у більшості випадків (39%) виростає наполовину. У два рази вона може збільшитися в третині випадків, тому менеджерам з персоналу, у разі недостатньої ефективності співробітників, варто серйозно проаналізувати емоційний клімат в колективі. На 25% більше готовий викладатися в колі улюблених колег кожен шостий українець. Лише на ефективності 7% українців обстановка в колективі, на їхню думку, ніяк не відбивається. При наявності сприятливої емоційної атмосфери в колективі ефективність праці у більшості випадків (39%) виростає наполовину. Постарайтесь хоча б іноді виділяти час на розмови зі співробітниками.
Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби. Після наради коротко підсумуйте основні моменти та подальші кроки в електронному листі або службовій записці. Намагайтеся розмовляти м’яко, спокійно та не дуже гучно. Реєструючись, ви погоджуєтеся з угодою користувача та політикою конфіденційності. Після завершення справи вихователі пропонують учням взятися за нові.